Yurt dışına çıkın ve dünyayı keşfedin!

27 Yıllık deneyim
27 yılı aşkın deneyimimiz sayesinde en iyi şekilde eğitimlerimizin ilerlemesini sağlıyoruz!
Uluslararası kalite
Sizler için en güvenilir ve en faydalı çalışma alanlarını seçiyoruz.
Geleceğin emin ellerde!
En kaliteli ekip ve öğretmen kadromuzla siz değerli öğrencilerimize en iyi eğitimi veriyoruz!
Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Üniversite Başvurusu

Üniversite eğitimi, yıllardır ülkemizde öğrenciler tarafından talep edilen yurtdışı eğitim şekillerinden biri olmuştur. Yurt dışında üniversite okumak denilince akla ilk gelen ülkeler ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa’daki İngilizce eğitim veren kurumlar olmaktadır. Bu ülkelerde hem devlet üniversiteleri hem de özel üniversiteler bulunmaktadır. Başvuru şartları ve şekilleri de ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Öğrencilerin üniversite eğitimini bu ülkelerde tercih etmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Modern bir üniversite eğitimi alırken yurt dışında yaşama şansına sahip olmak bunlardan başlıcasıdır. Bunun yanında dünyada üst sıralamalarda yer alan bir üniversitede okumak da ilk sıralarda gelir.

Ne zaman başvurmalısınız?
Üniversite başvuruları 12. sınıfın başında başlar, ancak üniversitelerin son başvuru tarihleri çok erkendir. Başvuru için öğrencilerle birebir çalışmalar 11. sınıfta başlar. Bu sürece erken başlamak isteyen 9. ve 10. sınıf öğrencilerine de rehberlik hizmeti verilir.
Hangi Ülkeye Başvurmalısınız?
Positive English öğrencilerin ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa’daki İngilizce eğitim veren kurumlara yerleştirilmesinde yardımcı olur.

ABD’de ve Kanada’da lisans eğitimi süresi Hukuk, Mimarlık ve Klinik Dallar (Tıp, Veterinerlik, Eczacılık vb.) hariç 4 yıldır. Üniversiteler ücretlidir. ABD’de 4800’ü aşkın yüksek-öğrenim kurumu vardır. Danışmanımız öğrenciye uygun programı öğrencinin özellikleri ve istekleri doğrultusunda belirler.

İngiltere’de eğitim süresi IB programından mezun olmuş öğrenciler için 3 yıl, diğer lise programlarından mezun olan öğrenciler için ise “Foundation” programına katılma zorunlulukları olduğu için 4 yıldır. IB programından mezun olmayan ancak başarı düzeyi yüksek olan ulusal program öğrencileri de “Foundation” programına katılmadan üniversiteye kabul alabilir.
Başvuru Koşulları Nelerdir?
Başvurulan ülke, bölüm ve hedeflere göre üniversite başvuru koşulları değişir. Genelde akademik başarı, lise öğretim programı, İngilizce seviyesi (TOEFL, IELTS), standart sınav sonuçları (SAT, SAT Subject veya ACT), öğrencinin akademik ve sosyal aktiviteleri, öğretmenlerinin ve okul danışmanının yazdığı referans mektupları da başvuru aşamasında önem taşır.

Öğrencilerin İngilizce bilgi düzeyi seviye tespit sınavı ile ölçülür ve gerekirse yıl boyunca yurt dışında, İngiltere ya da Amerika’da yaz okullarında ya da Positive English’de öğrencilerin İngilizce seviyelerini yükseltmeleri için takviye dersleri almaları önerilir.
Hangi Sınavlara Girmelisiniz?
Başvurduğunuz Ülke - Üniversite - Bölüme göre; TOEFL, IELTS, SAT, SAT SUBJECT TESTS, ACT ve SSAT sınavlarına girmelisiniz.
Videoyu oynat

Ön Başvuru Formu

Ön başvuru formunu doldurarak ya da iletişim sayfasındaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız tüm sorularınızı en kısa sürede yanıtlayacktır.

Neden Positive English?

Bizimle İletişime Geçin

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize mesaj göndermekten çekinmeyin.